Общее·количество·просмотров·страницы

вторник, 9 апреля 2013 г.

Пам'ятники акторам кіно

У світі існує величезна кількість пам'ятників кінозіркам і кіногероям. Скільки їх встановлено у всіх країнах світу - ніхто точно не знає, так як кожен рік кількість таких пам'ятників зростає. Самі пам'ятники можуть бути маленькими і великими, з каменю та бронзи, встановлені в центрі міста або на окраїні села, однак їх усіх об'єднує одне - любов до актора, до персонажа, який дорогий багатьом глядачам. Представляємо вашій увазі пам'ятники, які стоять в різних містах Росії і в країнах зарубіжжя.

Пам'ятник Юрію Нікуліну

Відкриває наш огляд досить відомий пам'ятник всенародно улюбленого актора і артиста Юрія Нікуліна, який був відкритий в 2000 році біля будівлі цирку його імені. Нікулін Юрій Володимирович був артистом цирку і кіно, клоуном і просто хорошою людиною. З 1982 року - був директором і головним режисером Московського Цирку на Кольоровому бульварі, біля якого можна зустріти цей чудовий пам'ятник.



Пам'ятник Євгену Леонову
Пам'ятник Євгену Леонову встановлений на алеї кінозірок у скверику на Мосфільмовскій вулиці, неподалік від будівлі кіностудії. Відкриття відбулося в 2001 році під час Московського кінофестивалю. Знаменитий актор показаний в ролі Доцента (Євгенія Івановича Трошкіна) з «Джентельменів удачі». Дивлячись на цей позитивний пам'ятник, здається, ось-ось пролунає знаменита на весь Союз фраза: «Мограла виколю!». Скульптура змушує посміхнутися і згадати прекрасного, улюбленого багатьма актора - Євгенія Леонова. У кіно йому вдалося зіграти багато яскравих виразних ролей: горе-дресирувальник тигрів Шулейкин (кінострічка «Смугастий рейс»), літній учень вечірньої школи Ледньов («Велика перерва»), Король («Звичайне диво»), актор Бубенцов («Про бідного гусара »), бургомістр (« Убити дракона »), Уеф (« Кін-дза-зда! ») і багато інших. Голосом Леонова говорять багато героїв радянських мультфільмів, з них найбільш відомий забавний ведмедик на ім'я Вінні-Пух. Актор пішов з життя в 1994 році, але всенародна любов до нього жива.

Пам'ятник Миколі Яковченку
Пам'ятник комедійному акторові українського театру і кіно, відомому по ролі Прокопа (батька Проні у фільмі «За двома зайцями») - Миколі Яковченку. Старий артист сидить на лавці площі Івано Франко, а біля його ніг розташувався його улюблений пес - такса Фан-Фан. Пам'ятник Миколі Яковченку був створений в 2000 році до 100-річчя з дня його народження. Його встановили в парку, що знаходиться на площі перед театром Івана Франка, на сцені якого він грав з 1928 року. Кияни полюбили пам'ятник - спина собаки й коліно бронзового Яковченко вже витерті до блиску; діти сідають верхи на собаку або деруться на плечі фігури артиста, а на колінах прилаштовуються молоденькі дівчата, яких фотографують їхні залицяльники. Миколі Федоровичу пам'ятник би напевно сподобався, адже він любив, коли навколо нього життя било ключем. Яковченко Микола Федорович дебютував в 1952 році роллю Довгоносика у фільмі "В степах України. Серед інших кіно ролей Миколи Яковченко: Війт (" Украдене щастя "), Кіндрат Перепелиця (" Максим Перепелиця "), Лопата (" Королева бензоколонки "), Батько ( "За двома зайцями"), Пацюк ("Вечори на хуторі біля Диканьки"), Свирид ("Вій").

Пам'ятник Анатолію Кузнецову
Скульптура розташована біля ресторану «Товариш Сухов» в Донецьку. Трохи про персонажа, якого зіграв Анатолій Борисович Кузнєцов. Червоноармієць Сухов вже демобілізований, але зважаючи на напружену обстановку, що склалася в Середній Азії в період боротьби з басмачеством, а також гострої нестачі кваліфікованих військових спеціалістів, фарби Рахімов, який очолює боротьбу, просить Сухова залишитися ще на якийсь час, для супроводу гарему локального предводителя басмачів . Сухов - хороший господарник, снайперски стріляє, володіє знанням піротехніки і поводження з вибуховими речовинами та іншими корисними навичками, а головне - знайомий з звичаями Сходу і психологією його мешканців. Сухов відважний, холоднокровний, винахідливий, швидко оцінює людей по достоїнству, вірний дружбі і не схильний недооцінювати ворога. Далеко від місця подій, знаходиться його рідний дім, де його чекає дружина. Він відданий сім'янин і йому глибоко чужі антисімейних ідеї 1918 - початку 20-х рр.., Що підтверджують його листи дружині й поведінку по відношенню до жінок з гарему. Сам себе Сухов
 позиціонує як «Борця за щастя трудового народу всієї землі».

Пам'ятник Брюсу Лі
Перша бронзова статуя легендарного кіноактора і майстра східних єдиноборств Брюса Лі в Гонконзі. Двометрове статуя культового героя бойовиків 70-х років, трагічно загиблого у віці 32 років, прикрасило Алею слави на набережній затоки Вікторія. Автором проекту став китайський скульптор Цао Чун'ень, відомий своєю роботою над статуєю Ден Сяопіна. Після урочистої церемонії відкриття пам'ятника на Алеї зірок пройшла "ніч Брюса Лі", в ході якої глядачі змогли побачити виступи майстрів бойових мистецтв, змагання двійників Брюса Лі, а також                         послухати спогади тих, хто знав знаменитого актора особисто.

Пам'ятник Євгена Євстигнєєва

Незвичайну скульптуру - сидить на лавочці актора Євгена Євстигнєєва - встановили в Нижньому Новгороді до Дня міста у вересні 2006 року. Бронзова скульптура артиста стоїть біля входу в нижегородський драмтеатр. Ця дивовижна композиція створює відчуття того, що людина, трохи втомлений, повернувшись додому з далеких мандрів, присів на лавочці біля рідного театру, у якому починалася його кар'єра, поклав поруч паличку і капелюх і зараз, віддихавшись, дістане з кишені пачку сигарет. Пригадується живий Євстигнєєв - ніби і не йшов нікуди.







І безліч інших дивовижних пам'ятників, що зберігають пам'ять про улюблених нами кіноакторів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий