Общее·количество·просмотров·страницы
среда, 17 апреля 2013 г.
Рецензія на фільм "Соціальна мережа"
Соціальна мережа - найпопулярніший і успішний на сьогоднішній день фільм у світовому кінопрокаті, незважаючи на те, що крокує по кінотеатрам вже півмісяця. Це фільм-біографія про те, як наймолодший мільярдер у світі Марк Цукерберг створив соціальну мережу Facebook, дуже круто змінила весь світ. Ми з Ю сходили на цей фільм ще 29 жовтня (на другий день після прем'єри) і, зізнатися, не пошкодували. «Соціальна мережа» гідна не тільки одного багаторазового перегляду для самомотивації, але й окремого місця на полиці, в ряд з такими Грааль, як, наприклад, «Бійцівський клуб».
Бійцівський клуб? Ах, так. Режисер «Соціальної мережі» - Девід Фінчер. Ви його напевно знаєте головним чином по «Бійцівського клубу» або за «Загадкова історія Бенджаміна Баттона». Але мова зараз не про це.
Фінчер зняв відмінний фільм, насправді. Незрівнянна атмосфера, «інтриги, розслідування ...» - прямо як з тобою відбувається. Але найголовніше - режисер зумів показати обидві сторони медалі «Соціальної сетію» настільки яскраво і ненудно, що фільм виглядає практично на одному диханні. Адже, погодьтеся, є нудні документалки або мемуари, так скажемо - а є ті, які хочеться дивитися до кінця. Незважаючи на техногенність фільму, а також безліч «розумних» і недоступних пересічному глядачеві, не знайомій з комп'ютерами, фраз, фільм розповідає про Фейсбук - а про нього знають усі. І це затягує.
Одна з найбільш приголомшливих думок, що випливають з цього фільму, це думка про унікальність ідей. Іншими словами, якби я вкрав вашу геніальну незапатентованої ідею машини часу і зробив цю машину часу, в той час як ви б прохолоджувалися, я б не прийняв ваші претензії. І не кажіть мені, що я вкрав вашу ідею, адже нічого подібного я поки ще не побачив!
Марк Цукерберг вкрав ідею соціальної мережі Facebook у своїх «колег». Причому досить нахабно, ігноруючи своїх партнерів. За цей час він написав код соціальної мережі і випустив її під своїм ім'ям. Ось і все. Звичайно, після того, як така річ стає популярною у всьому світі, «власникам» цієї ідеї може не сподобається те, що грошей їм зовсім не відвалюють. Та й взагалі, що це за людина, яка вкрав нашу ідею?
У фільмі розповідається про створення соціальної мережі Facebook, про те, як Марк Цукерберг втратив кращого друга і нажив багато ворогів. Хоча відзначу, що, можливо, все почалося з жінок. Ймовірно, насправді все було не так, але в сучасних фільмах без «любовної таємниці» не обійтися, така реальність.
Якщо коротко, Цукерберг скандально розлучається зі своєю дівчиною, після чого «під градусом» пише до себе в блог все, що про неї думає, і раптово йому приходить ідея створити невеликий сайт, на якому можна оцінювати фотографії дівчат Гарварду. Згодом за цей сайт йому ще належить отримати стусан під зад, проте потім він отримає шанс роздобути ідею проекту, який в даний момент налічує більше 500 мільйонів користувачів по всьому світу.
Facebook - соціальна мережа, яка породила безліч клонів по всьому світу. Серед нас найбільш популярний «В Контакте» - Павло Дуров не став вносити креатив в розробку. Він просто поцупив той же дизайн раннього Фейсбук і створив на його основі подібну соціальну мережу для РФ і СНД.
Марк Цукерберг подав ідею всьому світу, але ціною цього стали безмежні розгляду з 100%-і клонами соціальної мережі в різних країнах, оскільки Facebook хоче все більше і більше, але йому заважають аутсайдери. «В Контакте» на цьому терені буде не дуже просто витіснити, враховуючи, що власники російської соціальної мережі є і акціонерами Фейсбук. Але ми не про це.
Фільм «Соціальна мережа» - безумовно мотивуючий. Він мотивує на генерацію геніальних ідей. На дію. Після його перегляду хотілося створити щось таке ж геніальне і просте. Те, що могло б призвести бум. І не особливо важливо, в якій області потрібна ідея - комп'ютери, космос, кулінарія ... Головне, що дає цей фільм - бажання діяти і осягати все нові й нові висоти. Думка про те, що навколо нас стільки нереалізованих ідей і стільки речей, в яких завжди потребують і можуть потребувати люди.
Без сумніву, якщо вам цікава історія створення соціальної мережі Facebook, історія «третього Білла Гейтса» або історія про те, як молодий студент перевернув світ, дізнавшись, що потрібно всім людям, дивіться і отримуйте задоволення.
Спасибі за увагу.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий